Ten wpis przygotowuję z ogromną przyjemnością, bo uwielbiam praktyczne i użyteczne, ale też ciekawe prezenty edukacyjne. Wiem, że nie zawsze każdy je docenia, ale zawsze w rezultacie dają wiele radości i satysfakcji z ich posiadania, bo skutkują rozwojem i wiedzą.

Dzielę się z Wami tylko częścią pomysłów, ale mam nadzieję, ze je wykorzystacie i obdarujecie nimi siebie lub/ i bliskich. Wierzę, że ten edukacyjny angielski prezentownik Was zainspiruje.

  1. EBOOKI mojego autorstwa

„Jak zaprzyjaźnić się z angielskim? Skuteczne metody nauki języka obcego”

Niesamowita dawka wiedzy o tym, jak uczyć się skutecznie i efektywnie z ogromem ćwiczeń, pomysłów i inspiracji. Zawarłam w nim sporo z mojej wiedzy i kilkunastoletniego doświadczenia. To ponad 100 pomysłów na to, jak uczyć się z przyjemnością i do tego skutecznie!
http://centrum-progress.pl/produkt/9169/

„Let’s communicate! Focus on speaking.”

Zawiera słownictwo oraz ćwiczenia i rozmówki z siedmiu najważniejszych w komunikacji za granicą i nie tylko dziedzin: AT THE AIRPORT, AT THE HOTEL, DIRECTIONS, AT THE MUSEUM, SHOPPING, IN A RESTAURANT, AT THE POST OFFICE

Z tym podręcznikiem konwersacja i komunikacja w codziennej rzeczywistości to bułka z masłem!
http://centrum-progress.pl/produkt/ebook-lets-communicate-focus-on-speaking/

„EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Ćwiczenia”

Spora dawka ćwiczeń, które potencjalnie mogą się znaleźć na egzaminie, oprócz tego zawiera 10 przykładowych wypowiedzi pisemnych i oczywiście klucz do wszystkich zadań.
http://centrum-progress.pl/produkt/egzamin-osmoklasisty/

„MATURA PODSTAWOWA”

Ogrom ćwiczeń z kluczem i również 10 przykładowych wypowiedzi pisemnych, które mogą się znaleźć na maturze.
http://centrum-progress.pl/produkt/matura-podstawa-cwiczenia-z-kluczem/

A jeśli chcecie utrwalić sobie słowotwórstwo, parafrazy, czyli transformacje zdań lub tłumaczenie fragmentów zdań do egzaminu, to gorąco polecam ibuczki gramatyczne, które zawierają ponad 100 przykładów z kluczem.

Do Wigilii włącznie na WSZYSTKIE, ale to wszystkie w/w eBooki macie -40% na kod CHRISTMAS!

Teraz za niewielką kwotę możecie zainwestować w swoją wiedzę lub kogoś obdarować!
http://centrum-progress.pl/sklep/

2. Gra planszowa „Travel with English”

Niesamowita! Ja uwielbiam gry planszowe. Ta w dodatku jest po angielsku, więc marzenie dla każdego, kto lubi dobrą zabawę i przyjemne z pożytecznym.

Strategiczna gra towarzyska dla przyjaciół i rodziny. Gracze podróżując po Londynie zdobywają kolejne atrakcje, jednocześnie posługując się językiem angielskim i wcielając w rolę turysty. Gra mająca na celu opanowanie najbardziej popularnych zwrotów, których używamy w życiu codziennym i podróży. Dużo śmiechu i pozytywnej zabawy.

Znajdziecie ją na: https://regipio.com/podrozuj-z-angielskim
Z kodem PROGRESS macie na nią 15% zniżkę do końca grudnia 2019!

3. „Beat about the bush”

Gra, której zasady są bardzo podobne do Taboo, jeśli ktoś zna.

Opisujesz słowo klucz w taki sposób, by ni użyć innych podanych niedozwolonych wyrazów zawartych na karcie. Świetny pomysł na rozwijanie umiejętności mówienia po angielsku i rozwijanie słownictwa.

Gra ma również wersję biznesową.
https://regipio.com/owijaj-w-bawelne
https://regipio.com/owijaj-w-bawelne-w-biznesie

Z kodem PROGRESS macie na nią 15% zniżkę do końca grudnia 2019!

4. Gra HomEnglish Let’s chat!

Nie tylko zapewnia możliwość poznania praktycznych, często używanych zwrotów, ale również daje sposobność użycia ich w reakcji na słowa innych.

Gra dla uczniów w każdym wieku, na poziomie pre-intermediate /intermediate. Szczególnie polecana dla tych, którzy kochają uczenie się metodą komunikacyjną, bezpośrednią!

Każdy z graczy otrzymuje na początku rozgrywki 5 kart, na których znajdują się zwroty, dzięki którym możemy prowadzić konwersacje. Zadaniem graczy jest odnalezienie na kartach odpowiedniej reakcji, której można użyć w rozmowie.

Na stronie http://regipio.com znajdziecie je w wielu zestawach tematycznych i na dwóch poziomach zaawansowania.

5. „Memorace games”

Gra pamięciowa jest jednym z najlepszych sposobów nauki koncentracji i ćwiczenia pamięci. MemoRace Game spełnia dodatkowo istotne zadanie: uczy angielskich słówek mimowolnie. Gracze pochłonięci są głównie poszukiwaniem par obrazów. Angielskie słówka po prostu same wchodzą do głowy!

Seria składa się z 8 gier: animals, clothes, house, jobs, nature, supermarket, town, travel.

https://regipio.com/pakiet-memory-game

6. „Bored? Games!”

Bored? Games! to aż 40 ilustrowanych gier dla uczących się języka angielskiego. Nie tylko pomogą Ci one w podszlifowaniu języka angielskiego, ale też zapewnią doskonałą rozrywkę Tobie, Twoim uczniom czy znajomym. Te wspaniałe gry planszowe pozwolą Wam utrwalić przede wszystkim wiele zagadnień gramatycznych. Są wydane na dwóch poziomach zaawansowania.

Znajdziecie je na: http://prestonpublishing.pl.

7. Prenumerata magazynu „English Matters”

Uwielbiam i zawsze polecam! Na stronie http://englishmatters.pl możecie zakupić prenumeratę i podarować komuś, kto lubi czytać anglojęzyczną prasę. Baardzo fajny pomysł na prezent!

8. „Grama to nie drama”

Dwa grube tomy bardzo dobrze wyjaśnionej angielskiej gramatyki z ćwiczeniami w tonie typowego dla Arleny Witt humoru. Mam, polecam!

9. „Władaj i gadaj!”

40 rozdziałów zawierających ponad 7000 słów i wyrażeń używanych w żywym angielskim i potrzebnych w podróży, w pracy, w internecie i na co dzień, dialogi z popularnych filmów i seriali, z których można śmiało uczyć się angielskiego, ponad 300 nietypowych ćwiczeń, dzięki którym łatwo i skutecznie zapamiętasz nowe słowa.

Obie pozycje znajdziecie na http://altenberg.pl/arlena.

10. Propopozycje od wydawnictwa Edgard

Jak zachęcić dzieci i młodzież do nauki języków oraz innych przedmiotów? Jak odpędzić wizję nudy i wkuwania na pamięć? Rozwiązaniem są gry językowe i edukacyjne!

Bójka na słówka to gra do nauki angielskiego dla całej rodziny. Rozgrywka polega na poszukiwaniu wspólnych elementów na kolorowych kartach. Grę można zabrać ze sobą wszędzie i rozegrać w krótkim czasie.

Kieszonkowce to seria gier karcianych i quizów. Ilustrowane karty wspomagają naukę języka angielskiego, ale także matematyki, przyrody, geografii, a także rozwijają logiczne myślenie. Seria przeznaczona jest dla młodzieży oraz dzieci od 9 roku życia.

Angielski #GRAmatyka to gra dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej w wieku 10-15 lat, w której bohaterem jest Czytelnik. #GRAmatyką motywuje do nauki gramatyki angielskiej i może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnego podręcznika. 

Kryminalna gra karciana. The Investigation to oryginalna propozycja nauki dla osób znających podstawy angielskiego oraz średnio zaawansowanych (A2-B2+). Gra zawiera talię 110 kart, przy pomocy których gracze układają historię przestępstwa, aby rozwikłać kryminalne zagadki, szlifując jednocześnie angielski.

W/w pozycje najdziecie na http://jezykiobce.pl w obniżonych cenach.

Mam nadzieję, że tym wpisem Was zainspirowałam, ale też zachęciłam do edukacyjnych i praktycznych pomysłów na prezent! Dajcie znać koniecznie, czy skorzystaliście?

A może Wy macie jakieś ciekawe anglojęzyczne pomysły na prezent pod choinkę? Dajcie znać!