W tym wpisie mam dla Was 10 wyrażeń slangowych, na które z pewnością natkniecie się w mediach społecznościowych.

SOCIAL NOTWORKING

Jeśli spędzasz stanowczo za dużo czasu w social mediach i ogarnia cię prokrastynacja, czyli nieustanne odkładanie na potem spraw ważnych, to cierpisz właśnie na „social notworking;) Termin odnosi się do „social networking”, czyli korzystania z mediów społecznościowych.

INSTAFAMOUS

Jeśli ktoś jest „instafamous” jest super popularny i sławny na Instagramie z powodu ogromnej liczby obserwujących. Zwykle nie jest to typowy celebryta, a raczej osoba, która jest influencerem, niekoniecznie znanym poza tą platformą.

GRAMMABLE/GRAMWORTHY/INSTAWORTHY

Warty sfotografowania i opublikowania w sieci, szczególnie na Instagramie.

VAGUEBOOKING

Odnosi się do sytuacji, kiedy ktoś wrzuca coś na swój profil celowo zamieszczając to w sposób ogólnikowy, niejasny i nie za bardzo zrozumiały, nie wyjaśniając konkretnie o co chodzi. Takim przykładem może być napisanie posta o tym, że jest ci smutno lub jesteś podekscytowany, ale nie zamieszczasz informacji, co za tym stoi, jaka jest tego przyczyna.

FINSTA

Pochodzi od słowa „fake” i „Instagram”. Jest to zwykle prywatne, drugie konto na Instagramie, zazwyczaj nieznane wielu znajomym. Bardzo często wykorzystywane w celu obserwowania kogoś, by nie być rozpoznanym przez tę osobę. Zakłada się takie konto często np., by ukryć kontent, którego nie chcesz, by zobaczył twój ex-partner lub pracodawca.

LURKER/LURKING

To osoba, która surfuje w sieci, przegląda konta, profile i fora internetowe, ale nie podejmuje żadnej interakcji, nie jest zaangażowana, nie zamieszcza żadnych postów.

BASIC

Jeśli coś lub ktoś jest mało atrakcyjny, nudny lub zwyczajny określa się go w sieci właśnie przez „basic”.

FTW

Jest to akronim wyrażenia „for the win” – super, brawo!
Zwykle używa się go, by wyrazić ekscytację. Jest bardzo popularny w sferze gier komputerowych.

ON FLEEK

Używa się go, by opisać osobę lub przedmiot, który wygląda idealnie.
„on fleek” – idealny, dobrze zrobiony (też o brwiach, fryzurze)

THIS

Ta jednowyrazowa fraza jest odpowiedzią wyrażającą aprobatę czegoś. Jest to takie werbalne danie kciuka w górę lub lajka w social mediach. Często idzie w parze z wyrażeniem „so much of this”, „all of this”.